Start

Dzień Edukacji Narodowej

Email Drukuj PDF

Szanowni Państwo,

    Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętniające powstanie Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego w Polsce i Europie centralnego organu władzy oświatowej. Jest to wyjątkowe święto, które przypomina o wartości, jaką w życiu stanowi edukacja. To również okazja do uhonorowania tych wszystkich, którzy swoje życie poświęcili działalności na rzecz dzieci i młodzieży.

    Zawód nauczyciela to piękna, pełna wyzwań praca, której chyba nie sposób byłoby wykonywać bez prawdziwego powołania. Pragnę Państwu podziękować za zaangażowanie i trud włożony w nauczanie i wychowywanie pokoleń. To dzięki Wam uczniowie mogą nie tylko zdobywać nową wiedzę i umiejętności, ale również, a może przede wszystkim rozwijać swoje pasje, zainteresowania, odkrywać drzemiące w nich talenty. Waszą rolą jest uczyć ich szacunku do człowieka, otaczającego świata, dawać im przykład tolerancji, fascynować ich swoją osobowością, podejmować z nimi mądre dyskusje, dbać o rozwój fizyczny i stanowić wzór do naśladowania. To bardzo wiele. Bardzo dużo wymagamy od Państwa, ale to z tego powodu, że Waszą pracę traktujemy jak misję.

    To prawdziwe szczęście, słysząc o Waszej pracy i oddaniu szkole jak najlepsze opinie.

    Gratulując dotychczasowych sukcesów, życzę Państwu nieustającej energii i entuzjazmu do dalszej pracy, optymizmu, wspaniałych wychowanków, wytrwałości w dążeniu do celu oraz realizacji planów i zamierzeń w kolejnych latach.

mgr Krzysztof Klecha

Wójt Gminy Dzikowiec

Poprawiony: środa, 15 października 2014 12:19